Skip to content

Cheesecake s letními chutěmi

Léto je tu a my pro Vás opět připravujeme ty nejlahodnější čísskejky! Po zkušenostech z loňského roku opět využíváme to nejčerstvější ovoce z našich luhů a hájů.

Čerstvému ovoci sluší jakýkoli dezert a především CHEESECAKE. Na světě najdete mnoho druhů. A málokdo ví, že tento svěží a lehký dezert pochází z Ameriky a hlavními ingrediencemi jsou tvarohový čerstvý sýr, sušenky, máslo. Mnohé varianty jsou doplněné o zakysanou smetanu nebo tvaroh a jsou doplněné o ovoce.

První chessecaky, které jsme vytvořili spolu s naším týmem cukrárny podle tradiční receptury byl z limetek a pomerančů. Jejich svěží a kyselkavá chuť oslovila především zákazníky v létě. A vzhledem k dostupnosti ovoce ho u nás ve vitríně najdete po celý rok. Avšak loni v červenci jsme využili bohatou úrodu meruněk a v kombinaci s mascarpone a zakysanou smetanou vznikl náš svěží meruňkový cheescake, který jste si oblíbili až tak, že jsme jej mnohdy nestíhali ani vyrábět!

Ostružinový Cheescake

 

Druhou polovinu prázdnin ovládly ostružiny od našeho domácího dodavatele a tak šly přímo na lehký osvěžující dezert. No a září bylo ve znamení malin. Ty pro nás měly velké využití v podobě horkých malin s vanilkovou zmrzlinou a šlehačkou nebo naší novinkou „HOŘICKÉ TRUBIČKY PLNĚNÉ MALINOVOU PĚNOU“. Největší úspěch maliny zaznamenaly právě v kombinaci se zakysanou smetanou, sušenkami a vším co do cheescake patří.

V letošním létě chci navázat na lahodné „čísskejky“ a ještě více rozšířit jejich chutě o další ovoce a budu se snažit opět vymýšlet nové věci.

Přijďte k nám do cukrárny na některý z cheescake!

Back To Top